Evroliga

EVROLIGA DOBILA SVOJU VERZIJU MEČA PSŽ - BAJERN! Ludnica u Španiji: Panatinaikos slavio košem u poslednjoj sekundi u produžetku

Foto: IPA, Independent Photo Agency / Alamy / Profimedia
Košarkaši Panatinaikosa i drugi put su savladali Valensiju u gostima u četvrtfinalu plej-ofa

Panatinaikos je dva dana ranije napravio brejk u triler završnici i slavio sa 68:67.

Panatinaikos je posle produžetka slavio sa 107:105 (24:23, 25:25, 25:23, 21:24, 12:10).

Spektakularan meč, jedan od najboljih ikada, rešio je Najdžel Hejs-Dejvis košem u poslednjoj sekundi produžetka.

Hejs-Dejvis je postigao 27 poena, Nan 19, Osman 16, a Šorts 10.

U domaćem timu, Montero je postigao 21 poen, De Larea 18, Badio 15, Tejlor 12, a Ki 11.

Kao što se očekivalo, i ova utakmica je bila dosta izjednačeno. O tome govori podatak da je u prvom poluvremenu najveća prednost Valensije iznosila pet poena, a Panatinaikosa šest.

Posle 20 minuta gosti su imali minimalnu prednost - 48:49.

Značaj meča uslovio je veliku nervozu u nastavku. Domaćin je imao seriju 9:0, što je dovelo do Atamanove reakcije i tehničke greške. Došlo je i do koškanja igrača na sredini terena.

Ta situacija kao da je preokrenulo tok meča, pošto je Panatinaikos od rezultata 71:62 napravio seriju 18:0 i poveo - 71:80 u 31. minutu. Ipak, Valensija se nije predavala, već je u finišu uspela da stigne rivala.

Neverovatna utakmica u Španiji imala je spektakularnu završnicu, pa je posle 40 minuta bilo nerešeno 95:95. Igraće se produžetak posle neverovatnog poteza Džedija Osmana. Osman je pogodio trojku jednom rukom za izjednačenje, a potom obe ekipe nisu iskoristile napad za pobedu.

U produžetku je sve prštalo, igrao se koš za koš, pa je 5.7 sekundi pre kraja rezultat glasio 105:105.

Panatinaikos je krenuo u poslednji napad, lopta je stigla do Najdžela Hejs-Dejvisa, koji je, iako okružen trojicom igrača, pogodio uz zvuk sirene za pobedu.

Utakmica broj tri igra se u sredu u Atini.

This browser does not support the video element.

02:56
Cela Arena plače zbog Duška Vujoševića Izvor: Kurir